Co Váš vipet potřebuje

Váš vipet potřebuje především Vás a Vaši lásku. Mimo to, mu můžete život zjednodušit a zpříjemnit několika dalšími věcmi.

Obojek – určitě pořizujte speciální chrtí obojky, které jsou širší a jsou uzpůsobeny dlouhému vipetímu krku a když Vám pesan neočekávaně zatáhne, obojek mu neublíží, tak jako úzký. Navíc jim široké obojky opravdu sluší.

Obleček – může se Vám to zdát jako módní hit, ale chrti nosili oblečky již před sty lety. Důvod je prozaický, krátká srst, téměř žádné tukové zásoby a rovněž i život ve vytápěných domovech.

Vodítko – kvalitní vodítko vyrobené ze širšího materiálu je nutností (nám se osobně osvědčilo vyrábět vodítka z popruhů a horolezeckých smyček – velká výhoda je že neřežou a při smyku Vás nespálí na ruce). Vysunovací vodítka (flexi) osobně nedoporučujeme a pokud není vyhnutí, mějte vždy prst na brzdě. Protože ani nemrknete a vipet se rozeběhně a síla, kterou vyvine v tahu během tří metrů, Vám spolehlivě vytrhne vodítko z ruky.

Kšíry – nezbytnost na dostihy, obzvlášť pro temperamentní lovce, kteří by se na obojku raději přiškrtili, než aby přestali tahat.

Pelíšek – pelíšek je super, ale stejně většina vipetů upřednostňuje pohodlí gauče či postele. Pelíšek se rozhodně hodí na výlety a akce (nějaký menší, cestovní), protože málokterý vipet si lehne jen tak na zem která pro něj nemá odpovídající pohodlí (kromě pěkného trávníčku na zahradě).

Kvalitní krmení – pokud granulované krmení, tak rozhodně z vyšších prémiových řad renomovaných výrobců (žádné granule v akci 10kg za 100,- s rozesmátým psem na obalu). Jste to, co jíte!, platí i  u psů, takže pokud chcete zdravého, spokojeného a výkonného psa, musíte mu dopřát kvalitní potravu. V případě dostihového vipeta obohacenou o kloubní výživu.

Veterinář – zajistěte si dobrého veterináře, nejlépe někoho, kdo má zkušenosti s dostihovými vipety potažmo chrty jako takovými.

Pohyb – dostatek aktivně stráveného času a volného pohybu jsou podmínkou spokojeného vipeta.

Partner – pokud máte pouze jednoho vipeta, pořiďte mu druhého 🙂