Brodway Black Arrows

Rozhodnutí, pořídit si k Apulce druhou vipetku, bylo již provázeno podstatně důkladnějším výběrem. Z krytí, které se jevily jako potenciálně úspěšné se nám nejvíce zalíbilo spojení Ulrike a Old Road´s Ceasar , které se uskutečnilo na Slovensku v chovné stanici Black Arrows pana Rolanda Baďury. Nelenili jsme a hned jsme mu napsali, že by se nám jedna fenka líbila. Pan Baďura nás však varoval, že štěňátka budou pravděpodobně jen tři a jednu fenku, že si chce nechat, a že jsme další zájemci v pořadí. Po desítkách vzájemně vyměněných emailů po dobu březosti, a po usilovné tvorbě našich prvních webových stránek pro Apulku, se přiblížil den porodu. Ještě ten samý den nám přišel radostný email, ve kterém jsme se dozvěděli, že se na nás usmálo dostihové štěstí a těší se na nás malá Brodway Black Arrows, která se narodila 17.10.2005. Společně s ní se narodil bráška Bodie, který se přestěhoval do Hradce Králové a ještě sestřička Betty, která zůstala na Slovensku.

Po necelých dvou měsících nás čekala cesta na Slovensko do Piešťan pro náš nový poklad. Místo pokladu nás však čekala malá tygřice, která pořád někam lezla, běhala a skákala a za žádnou cenu nechtěla nechat své nové páníčky ani vyspat. Po téměř probdělé noci na Slovensku jsme se až děsili, jaké bude přivést si takového raracha domů, ale přeci jen jsme ji přes hranice dopravili až do Ústí nad Labem k Apulce.

První vzájemné seznámení probíhalo stylem útok – útěk, Brodinka jako hyperaktivní dračice útočila a Apulka se utíkala před tím bláznivým štěnětem schovat. Následující dny rozhodně nebyly lehké. Prvních několik týdnů jsme

prožívali ve strachu, že nás Brodinka všechny sežere. Její temperament a nevybouřenost se nám po usilovném tréninku a výcviku podařilo umírnit a stala se z ní skvělá společnice pro Apulku.

Vzhledem k jejímu temperamentu jsme se jí už od útlého věku snažili aktivně zabavit hrou, a tak se naučila výtečně aportovat míčky, případně šišky a klacíky, dále také chytat frisbee a jiné předměty, což jsou jediné způsoby, jak se dá alespoň trochu unavit. Přes svoji vnitřní nevybouřenost je naprosto skvěle ovladatelná v základní poslušnosti (přivolání, odvolání, sedni, lehni k noze aj.) a kolikrát i poslušnější než vůdce smečky Apulka. Stejně jako Apulka, nemá ani Brodinka absolutní problém s utíkáním za zvěří nebo lovením koček. Je vychována v úzkém kontaktu s malými zvířaty, který nadále umocňujeme a rozvíjíme, ať již návštěvou v Zoo nebo domácím i venkovním kontaktem s kočkami, psy i jinými zvířaty. Ráda s námi podniká všemožné pěší i cyklistické výlety, projížďky na in-line bruslích, stejně jako aktivity v zimě spojené se sněhem a v létě s vodou. První dostihová sezóna se pro Brodinku začala psát 24. března 2007 v Kolíně, kdy si splněním licenčních běhů zároveň doběhla i pro vítězství v kategorii mladých. Ještě předtím samozřejmě prošla i nezbytným měřením, které bylo více než formální vzhledem k tomu, že naše „Malá“ je opravdu malá – naměřeno a zapsáno 46cm. Svou velikostí tedy patří mezi jednu z nejmenších dostihových fen, které na dráze v ČR běhají, což ovšem hravě nahradí svou houževnatostí. V prvním roce svého dostihového života tak dosáhla pro nás překvapivě skvělých výsledků, na které se můžete podívat zde. DNA clear N/N

Bohužel nyní již běhá pouze na nebeském nekonečném oválu… Brodway Black Arrows 2005-2019

Tituly a ocenění:
Vicemistryně ČR – senior – Lednice 2013
Vicemistryně Čech – senior – Kolín 2013
Vítěz soloracing DG Race of Champions – Kolín 2011
Mistryně ČR na 280m – Kolín 2010
Vítěz soloracing Grand Prix Bohemia – Mladá Boleslav 2009
Vítěz Pojizerského derby – Mladá Boleslav 2008
Vítěz Boleslavského poháru – Mladá Boleslav 2007
Vicemistryně ČR – Mladá Boleslav 2008
Vicemistryně ČR 280m – Kolín 2007
Vicemistryně Čech – Kolín 2007
Vicemistryně Slovenska (SDGZ) – Ivanka pri Nitre 2007
Vítěz Kolínské podkovy – mladí – Kolín 2007
Vítěz třídy – 1. oblastní výstava Krása&Výkon – Kolín 2007
…další dostihové a výstavní úspěchy.